شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

فرانسه

شهرهای فرانسه : پاریس , لیون ,

فرانسه   زبان رایج: فرانسوی   واحد پولی: یورو   شهرهای مهم: پاریس، مارسی، تولوز، نیس، نانسی، کن، لئون،   اختلاف ساعت با ایران: 2:30- ...
فرانسه

 

زبان رایج: فرانسوی

 
واحد پولی: یورو
 
شهرهای مهم: پاریس، مارسی، تولوز، نیس، نانسی، کن، لئون،
 
اختلاف ساعت با ایران: 2:30-

فَرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه کشوری است واقع در اروپای غربی قرار گرفته است . پایتخت این کشور پاریس و زبان رسمی آن فرانسوی است. جمعیت کشور فرانسه ۶۵میلیون نفر میباشد  و واحد پول آن یورو است.
 
فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی بوده و بعد از اوکراین دومین کشور بزرگ قاره اروپا است. این کشور با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد.

فرانسه یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. این کشور همچنین عضو گروه جی ۸و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و دارای حق وتو است. فرانسه یک کشور دارای تسلیحات هسته‌ای است.

 

حدود ۶۴درصد از مردم فرانسه کاتولیک، ۲۸درصد بدون دین، و ۳درصد پروتستان هستند. فرانسه کشوری سکولار است که در آن دین به طور کامل از سیاست جداست.

طی ۵۰۰سال گذشته فرانسه از قدرت‌های بزرگ فرهنگی، اقتصادی، و نظامی در جهان بوده و در اروپا و دیگر بخش‌های جهان نفوذ سیاسی داشته‌است. در خلال سده‌های ۱۷و ۱۸میلادی، فرانسه بخش‌هایی از شمال آفریقا و جنوب شرق آسیا را مستعره خود ساخت و در سده نوزدهم و اوایل سده بیستم با گسترش مستعمراتش دومین امپراتوری بزرگ استعماری را در جهان تشکیل داد.
 

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین